WARSZAWA - 5 czerwca, w uroczystość zstąpienia Ducha Świętego, Wspólnota przyjęła w swoim gronie nowo wyświęconego kapłana diecezjalnego ks. Piotra Kosztrzewa z Archidiecezji Warszawskiej, który jest bliskim przyjacielem Wspólnoty.

 

Na Mszy św. o godz. 10.00 odprawił on swoją dziękczynną mszę świętą z Polonią i przewodniczył wystawieniu Najświętszego Sakramentu, a zaraz po mszy pobłogosławił wszystkich obecnych.

O godz. 13,00 zarówno ks. Herbie jak i ks. Piotr uczestniczyli w uroczystej mszy świętej również w parafii Dobrego Pasterza, gdyż proboszcz parafii, ks. Zdziśław Rogoziński, obchodził 40-lecie sakramentu. Obecni podczas uroczystości są wikariusze parafii i niektórzy księża wikariusze. Wielu parafian i grup parafialnych wygłosiło krótkie przemówienie dziękując proboszczowi i życząc mu jeszcze długiej posługi w życiu kapłańskim.

Wieczorem, po Mszy św. wieczornej, ks. Piotr odprawił Mszę św. dziękczynną za wspólnotę filipińską. O. Ronie w swojej homilii podkreślił znaczenie Ducha Świętego w życiu i posłudze kapłana. Po mszy świętej nastąpiło błogosławieństwo każdego kościelnego i ucałowanie rąk nowo wyświęconego kapłana. Wszyscy zostali zaproszeni na agape zaraz po mszy. Modlitwa o powołania jest żywa w kościele, a zaproszenie wciąż aktualne - żniwo jest wielkie...Rogate ergo!