WARSZAWA - 19 czerwca 2022 r. Instytut Antoniański przy ul. Stromej  oficjalnie wprowadził "Biuro Dobroczyńców Instytutu Antoniańskiego" lub AIBO. Było to właściwe, ponieważ było to tylko kilka dni po
13 czerwca, czyli w dniu uroczystości św. Antoniego z Padwy, który według św. Hannibala został ogłoszony "Wybitnym Dobroczyńcą Instytutu Ewangelicznego Rogation".

Aby utrwalić i rozpowszechnić dzieło św. Hannibala, wspólnota, pod przewodnictwem o. Ronie Gumagay, RCJ, postanowiła utworzyć Biuro Dobroczyńców Anthonian Isntiute. Biuro (AIBO) ma na celu budowanie wspólnoty filipińskiej w Polsce, będąc jednocześnie kanałami Bożej Opatrzności poprzez dzielenie się ze sobą, a także pogłębianie swojej wiary poprzez katechezę i ćwiczenia duchowe.

Wydarzenie rozpoczęło się celebracją Mszy Świętej o godzinie 12.00. Po niej nastąpił lunch i grill z krótkim programem, który obejmował gry, Zumbę i inne. O. Herbie Cañete, RCJ, przełożony Instytutu Antoniańskiego w Stromie, powitał wszystkich uczestników i przedstawił Instytut Antoniański całej wspólnocie. Wydarzenie uświetniła także obecność naszej ukochanej ambasador, H.E. Leah Basinang-Ruiz i jej rodziny oraz konsula generalnego i zastępcy szefa misji, pana Mardomela Melicora i jego rodziny.

Podczas imprezy zaprezentowano również lokalne produkty i usługi, aby zwiększyć wsparcie dla filipińskich przedsiębiorców w społeczności. To był rzeczywiście dzień pełen zabawy, w którym wszyscy mogli dzielić się jedzeniem, śmiać się razem i budować razem silniejszą społeczność. Miejmy nadzieję, że będzie to początek większych rzeczy, które mają nadejść dla całej społeczności.